Початок мого IT-шляху. HTML & CSS – це квіточки!

HTML & CSS

Ученому світ

Коли ми гостювали у батьків, після мого звільнення з тренажерного залу, я взяв свій старий нетбук, вкрай тупа була машина, але моє бажання змінити своє життя і знайти себе, було набагато більше ніж якісь муки пов’язані із загальмованістю мого комп’ютера. Варто зазначити, що HTML & CSS я вже трохи знав ще після університету, де я заробляв по 50 грн із кожної лабораторної роботи, яку робив для своїх одногрупників. Якщо ви мене запитаєте якого дідька на факультеті «Міжнародних відносин» навчають HTML & CSS, я пожму плечима, тому що відповіді у мене немає. У будь-якому випадку це у мене виходило добре, і я навіть отримував від цього задоволення (не тільки матеріальне).

Загалом я завів блокнот, взяв три ручки: чорна – для основного контенту, синя – для різних заголовків і списків, а також червона – для будь-яких важливих позначень і хитромудрих слів. І я почав спочатку, я згадував весь HTML. Я лопатив усі теги, все пробував і дивився, що в мене виходило. Не довго думаючи, я почав підключати CSS, тому що чисто каркас (скелет) сторінки не надихав. Зі стилями почалася магія, я розібрався з позиціонуванням, float, flexbox, grid. Потім я почав розбиратися в адаптивній верстці, анімації та інших ніштяках та можливостях CSS.

Я просидів удома близько місяця (весь жовтень), практично не залишаючи стін нашої квартири, я прокидався о 5-6 ранку йшов на кухню, щоб не будити дружину. На кухні на мене щоранку чекав, з вечора підготовлений нетбук, блокнот і чашка холодної кави. За вікном стояла ніч, я сідав на не дуже м’який, кухонний куточок, відкривав кришку комп’ютера, яскраве світло, яке виїдало мої, не підготовлені очі. Через навушники я вбирав інформацію з YouTube, CourseHunter та інших безкоштовних ресурсів. У той час я не міг дозволити собі навіть курси на Udemy, не кажучи вже про звичайні (offline) курси програмування. Та й варто відзначити, що я був впевнений, що я зможу все вивчити сам і безкоштовно.

Велика подяка тим хлопцям, youTube-канали, яких дуже мені допомогли і я просто не можу не вказати їх тут:

  • Дмитро Лаврик – завдяки цій людині та її чудовій та дохідливій манері мовлення, я зрозумів і розібрався у позиціонуванні елементів на сторінці та адаптивній верстці! А також у методології Yandex – БЕМ. Також на каналі дуже багато дохідливих для минулих качків, відео не лише з HTML & CSS.
  • HTML Academy – зокрема Вадим Макєєв, зробив свій внесок у мій розвиток у верстці. Зізнаюся чесно, я брав їхні ресурси з піратських (безкоштовних) сайтів, А через кілька років я купив у них дві підписки, одну для дружини, а другу для брата, так що, я сподіваюся, ви не ображаєтесь друзі. Обійняв 😘
  • Web Developer Blog – чудовий канал для знайомства з різними мовами програмування/технологіями. Багато токсичних людей пишуть дичину у коментарях, але не дивлячись ні на що, автор молодець!
  • WAYUP – Досить непоганий канал Андрія Гаврилова. В багатьох відео знаходив щось нове для себе. Якісь хакі та нові фішки верстки. В цілому людина пропагує фріланс життя, але мені здається це не найкращий варіант для новачків і в одному з наступних постів я напишу чому я так думаю.
  • LoftBlog – тут чисто основи верстки брав, вибіркові відео.
  • FLEXBOX FROGGY – Приголомшлива гра, що навчає flexbox. Після проходження цієї гри ви жонглюватимете блоками як віртуозний циркач! Просто маст хев!

Безумовно, це не весь перелік ресурсів, які я використовував для навчання верстці, але цей список зробив вагомий внесок у мій розвиток і я вдячний їм усім за це! Я також використовував багато інших ресурсів як відео, так і текстового формату. На жаль, усіх і не згадати, але як правило це сайти з першої-другої сторінки Google-пошуку. Я впевнений, якщо ви захочете змінити своє життя так само, як і я, то HTML & CSS для вас не буде проблемою!

Як відомо, Frontend – це три кити HTML, CSS та JavaScript. Багато моїх знайомих «поламалися» саме на третьому киті. У наступному пості я вам розповім, як я вчив JS і при цьому не вистрілив собі в голову, так що до зустрічі! Далі більше! 😉

P.S Одягайте шапку, на вулиці досить прохолодно!

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *